Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Muzyczny sukces uczennic malczyckiej podstawówki

15.10.2014r. w Szkole Podstawowej w Malczycach odbył się Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Jury w składzie pani Barbara Pańków, pani Aleksandra Pawłowska oraz pan Marian Łukaszka wyłonili zwycięzców. I miejsce zajęła Sara Szafrańska, II miejsce Julia Adamiak, Klaudia Smolińska oraz zespół z klasy VIa w składzie: Natalia Kuriata, Felicja Stechnij, Natalia Drozdek, Malwina Kijowska, Alicja Mikołajczyk, Krzysztof Łucki, Filip Kwiatkowski, Artur Ziomek, Klaudia Marszałek, Feliks Stechnij. Przyznano również dwa wyróżnienia dla Lidii Jendrasik, Kingi Stachów oraz dla  Zuzanny DzieciątkowskieDominiki Moheit vel Makowskiej. Wszystkie wyżej wymienione dzieci pojechały reprezentować szkołę na IX Ponadregionalny Festiwal Piosenki Obcojęzycznej w Wołowie.

27 i 28 października jury w składzie: Tomasz Sztrekier, Paweł Fedorczak oraz Piotr Brzeziński wyłoniło laureatów Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej w pięciu kategoriach. Przesłuchano 296 osób z 25 szkół miedzy innymi z Trzebnicy, Bielawy, Żmigrodu, Góry, Starego Wołowa, Ścinawy, Brzegu Dolnego, Prusic, Polkowic, Lubina, Krzelowa, Wąsosza i Wołowa. Festiwal został finansowo wsparty przez Starostwo Powiatowe w Wołowie, Burmistrza Gminy Wołów, Burmistrza Gminy Brzeg Dolny, PKO w Wołowie, Nadleśnictwo Wołów oraz PCC Rokita S.A.

Wołowskie jury  przyznało uczennicom Klaudii Smolińskiej i Julii Adamiak I miejsce w kategorii zespoły ze szkół podstawowych. Dziewczynki zaprezentowały swoje umiejętności podczas uroczystej gali, która odbyła się w Domu Kultury w Wołowie dnia 31.10.2014r.

Uczennice śpiewały piosenkę w języku angielskim pt.: „Cups” w oryginale wykonywaną przez Annę Kendrick. Za organizację konkursu i przygotowanie dzieci do występów odpowiedzialna była pani Anna Winiowska przy współpracy z panią Danutą Kramek. Zważywszy na fakt, że dopiero drugi raz bierzemy udział w tym konkursie pierwsze miejsce to ogromny sukces uczennic. Gratulujemy, trzymamy kciuki i życzymy kolejnych tak spektakularnych osiągnięć.

Link do portalu youtube: https://www.youtube.com/watch?v=wPmM-NdlJDcka