Szkoła Podstawowa

Idź do spisu treści

Menu główne

Wycieczka krajoznawcza

Kronika > Kronika 2017-2018

Wycieczka krajoznawczo-turystyczna w Góry Sowie


  Dnia 7.10.2017 r. w piękny, słoneczny dzień 17 uczestników koła krajoznawczo-turystycznego wraz z opiekunami – p. Marią Czarnecka i p. Mariolą Rodzik–   wybrało się do Rzeczki.
  Podróżowali busem. Stamtąd udali się czerwonym szlakiem do Schroniska Orzeł, które niestety było jeszcze zamknięte. Ruszyli dalej w kierunku Wielkiej Sowy. Zatrzymali się na śniadanie w Schronisku Pod Wielką Sową (niektórzy byli tak głodni, że nawet zamówili zupę pomidorową). Posileni i wypoczęci podążali dalej. Na Wielkiej Sowie weszli na wieżę widokową, z której podziwiali piękne widoki (chwilę później przesłoniła je mgła). Po zrobieniu pamiątkowego zdjęcia uczestnicy wyprawy próbowali rozpalić ognisko jedną zapałką. Niestety mimo kreatywności uczestników i poświęcenia p. Czarneckiej nie udało się tego dokonać nawet przy użyciu całego opakowania zapałek, bo wszystko było mokre (w nocy padał ulewny deszcz). Pani M.Rodzik kupiła wiązkę suchego drzewa i po wielu próbach ognisko rozpalono. Można było upiec kiełbaski na ruszcie. Smakowały wybornie.
  Zadowoleni piechurzy wrócili żółtym szlakiem do Walimia, gdzie czekał na nich bus. Droga wiodła przez las, niektórzy umilali sobie czas wędrówki rozmową, inni zbieraniem grzybów (najwytrawniejsi grzybiarze zebrali całe torby).
Wyprawa należy do udanych, tym bardziej, że ostatnim punktem wycieczki był Mc Donalds.

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego